10

ЗАНЯТТЯ КУРСУ «УКРАЇНСЬКА МОВА БЕЗ МЕЖ»

Натхненні та спраглі до нових знань слухачки Вищої народної школи знову відвідали бібліотеку для юнацтва. Під час чергового заняття курсу «Українська мова без меж» розглядали тему територіальних діалектів та особливостей нетипових для літературної мови слів та словосполучень. Які існують наріччя (говори), чим відрізняються діалектизми на різних мовних рівнях, де шукати значення «незрозумілих» слів та коли доцільно вживати ті чи ті діалектні слова або форми – про це та не тільки дізнались поціновувачки української мови від викладача курсу.

Після теоретичного блоку слухачки виконували завдання тесту «Файний, вуйко, чичка: наскільки добре ви знаєте українські діалектизми?». Продемонстрований результат підтвердив знання окремих діалектизмів, однак усім є, до чого прагнути в майбутньому.

На завершення заняття Аліна Ігорівна запропонувала присутнім вдома дібрати зразки діалектизмів з різних наріч. Слухачки були одностайними й погодились зі словами відомого мовознавця: «Діалекти є джерелами, що живлять велику ріку нашої мови» (О. Пономарів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.