ЗАНЯТТЯ КУРСУ «УКРАЇНСЬКА МОВА БЕЗ МЕЖ»

Пригадайте, як часто ви вагаєтесь, коли хочете утворити ім’я по батькові або ж обрати правильний варіант форми прізвища. Про свої імена по батькові та прізвища все добре відомо, а як бути з іншомовними утвореннями чи жіночими прізвищами на приголосний та -ко. Розібратися з питаннями написання і словозміни чоловічих та жіночих імен по батькові та прізвищ вирішили слухачки курсу «Українська мова без меж», зібравшись на черговому занятті в бібліотеці для юнацтва.

Від викладачки присутні дізнались, за допомогою яких засобів утворюють імена по батькові, як відмінювати різні групи прізвищ, у чому полягає специфіка кожної з груп та де шукати правильні варіанти форм прізвищ. Під час активного обговорення відвідувачки з’ясовували, чи існує мода на імена, називали найпоширеніші та рідкісні форми називання.

На завершення заняття пограли в гру «Ланцюжок»: кожний наступний гравець називав ім’я на букву від попереднього гравця, а також утворював форми чоловічих та жіночих імен по батькові. Усі зійшлися на тому, що знання особливостей словозміни всіх власних назв є надзвичайно цінними, а правильно утворювати та відмінювати імена по батькові обов’язково всім і кожному.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.