8

ЕТНО-СКЕТЧ «ВЕСЕЛІ ВИТІВКИ НА КОЛОДІЯ»

Колодій – це старовинне свято, що знаменує зустріч зими з весною, початок нового життєвого циклу, відродження життєвих сил природи та й усього живого на землі. Свято Колодія бере свій початок з праслов’янських часів, до хрещення Київської Русі. Саме з нього з’явилась назва свята, а також народні гуляння, прив’язування колодки неодруженим парубкам та традиційні страви.

Попри те, що термін проведення цього свята щороку різний, Колодій відзначають за тиждень перед початком великоднього посту. У 2023 році свято Колодія відзначаємо з 20 по 26 лютого.

23 лютого, Центральна бібліотека Олександрійської міської ЦБС провела етно-скетч «Веселі витівки на Колодія» на онлайн-платформі Zoom, який був присвячений даному святу. До заходу долучилися учні 7-х класів Ліцею інформаційних технологій – спеціалізованої школи ІІ ступеня.

Зустріч пройшла у формі бесіди, в ході якої бібліотекар привернула особливу увагу до історії виникнення даного свята, традицій та звичаїв, які притаманні даному святу та, що не можна робити на Колодія, як святкують його в інших країнах світу.

Пам’ятаймо та поважаймо прадідівські українські традиції та цінуймо українське!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.