5

ЕКОЛОГІЧНА РОЗВІДКА «ТОЙ ЧОРНИЙ КВІТЕНЬ НЕ ЗАБУТИ НАМ ПОВІК»

Чи доводилось вам бачити землю, на якій ніхто не живе? Хоч ще квітують і родять сади, ніхто не споживає тих гірких плодів, не йде до лісу за цілющими дарами… Це – земля Чорнобиля, це чорнобильські стежки, зарослі травами, якими зрідка коли ступає нога людини. Серед усіх трагедій, яких зазнало людство на планеті, аварія на Чорнобильській атомній електростанції не має аналогів за масштабами забруднення довкілля та негативного впливу на здоров’я людей.

На екологічну розвідку «Той чорний квітень не забути нам повік» до центральної міської бібліотеки для дітей завітали учні 5-А класу Мультипрофільного ліцею. Школярі дізналися про історію двох міст Прип’яті та Чорнобиля, які тісно переплітаються між собою та про масштаби чорнобильської трагедії.

Протягом заходу було згадано та вшановано пам’ять хвилиною мовчання імена героїв-пожежників, героїв-рятувальників, робітників станції, які першими прийшли на допомогу. Присутні мали змогу передивитися відеоролики «Місто-привид», «Доля перших 10-ти пожежників» та відеоспогад працівниці бібліотеки Людмили Цицерової «Чорнобиль очима дитини».

Ці міста назавжди залишаться зоною відчуження, жертвою людської безпорадності, містом віртуальної реальності, мертвою кам’яною пусткою, куди лише час від часу приїздять науковці, переселенці, ліквідатори наслідків на ЧАЕС, затяті геймери, туристи-сталкери та журналісти. Однією з численних туристок, яка відвідала зону відчуження, є бібліотекарка Наталія Дмітрієва. Саме вона поділилася своїми враженнями від подорожі. Зараз, з об’єктивних причин, екскурсії тією місцевістю заборонено. Діти з неприхованою цікавістю вислухали поданий матеріал та ставили питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.