4

ВПЛИВ ПРОЕКТУ «ВІЛЬНОХАБ» НА РОЗВИТОК МОЛОДІ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ ПРОТЯГОМ СІЧНЯ-КВІТНЯ 2023 РОКУ

З перших днів 2023 року в центральній міській бібліотеці Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи продовжилася успішна реалізація проєкту «ВільноХаб», який втілюється в рамках програми Мріємо та діємо за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Загалом протягом чотирьох місяців у центральній бібліотеці в межах роботи ВільноХабу вдалося організувати 54 різноманітних заходи, у яких взяли участь понад 500 осіб, в тому числі – більше 40 представників ВПО.

Усі ці заходи довели, що завдяки проекту «ВільноХаб» Олександрійська громада має простір, де молодь отримує підтримку для подолання нових викликів, пов’язаних з масштабною збройною агресією рф проти нашої країни, адаптується до змін, налагоджує комунікацію в громаді, розкриває свої нові здібності, генерує віру в себе, у свої можливості, вчиться формувати справжні молодіжні команди, освоює прийоми критичного мислення, вчиться правильно співпрацювати з медіа та багато іншого.

Різноформатні заходи в рамках проекту, в першу чергу, надали змогу молоді з різних навчальних закладів долучитися до неформального спілкування, налагодження співпраці, спільного відпочинку, знаходження нових друзів. Учасниками заходів були представники молодіжного парламенту, студенти Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв, Олександрійського політехнічного фахового коледжу, учні Ліцею інформаційних технологій, вихованці гуртка «Журналістика», що діє при Мультипрофільному ліцеї Олександрійської міської ради та просто діти, підлітки, молодь громади.

Заняття із циклу «Як зберегти креативність: геометрія уяви» збагатили юнаків та дівчат знаннями про різні формати розвитку креативного мислення та використання цих знань на практиці, довели, що власний мозок треба періодично «прокачувати», щоб розвивати в собі креативність.

Заняття з елементами тімбілдінгу сприяли розумінню кожним своєї важливої ролі в команді задля досягнення загальної мети.

Завдяки використанню під час занять настільних ігор «Критикотики», «Dixit», «Talks» молодь дізналася про різні методи позитивного спілкування та побудові діалогу через гру.

Різноманітні тренінги («Як створити стартап?», «Як говорити так, щоб тебе почули?», «Методика «5 чому»: як швидко знайти рішення проблеми?», «Світ у 4К: креативність, критичне мислення, команда, комунікація», «Розрізняй емоції та керуй реакціями» тощо) допомогли формуванню здатності розуміти чужі та власні почуття – важливого особистісного надбання, необхідного для успішної соціалізації підлітків та молоді. Крім цього, учасники тренінгів отримали собі в скарбничку нейровправи для концентрації уваги та синхронізації півкуль головного мозку, спробували на практиці декілька методів ненасильницької комунікації, «прокачували» креативність та вміння працювати в команді.

Арт-заняття та майстер-класи з малювання, крім того, що вони чудово об’єднали молодь за творчістю, ще й збагатили учасників новими навичками, дали змогу освоїти нові техніки малювання та декорування виробів.

Заняття з медіаграмотності та кібергігієни навчили молодь правильно трактувати те, що вони бачать та чують навколо себе, відокремлювати факти від суджень, перевіряти інформацію на достовірність, щоб не потрапити на гачок маніпуляцій.

Дякуючи реалізації ВільноХабу, бачимо історії успіху найяскравіших представників молоді, з когорти ВПО, Аліни Касьянової – тренерки ВільноХабу, молодої педагогині, Амбасадорки Миру, та фахівчині Анастасії Євсейчик.

Аліна Касьянова, переселенка з Краматорська, чудово і швидко інтегрувалася в Олександрійську громаду з перших кроків в рамках проєкту. Вона чудово заявила про себе, свою унікальну комунікабельність, широкий кругозір, готовність легко виходити із зони комфорту, братися за нові справи, оволодівати новими знаннями та ділитися ними з оточуючими.

Аліна Касьянова змогла об’єднати молодь громади Олександрії, долучивши її до різноманітних активностей в рамках реалізації проекту «ВільноХаб».

Як результат – наразі Аліна очолила Молодіжний центр «Олександрія», у якому молодь зможе знайти себе у будь-якій сфері: від творчості до науково-технічної діяльності.

Анастасія Євсейчик теж була дуже активною помічницею координатора проекту «ВільноХаб», проводила цікаві заходи з елементами неформальної освіти з вправами та іграми.

І тоді в Олександрії для Насті почалося інше життя – творче, про яке вона мріяла, ще проживаючи у рідному Краматорську. Наразі Анастасія відвідує студію художниці Анни Панкратової. Під її керівництвом намалювала першу у своєму житті картину за мотивами робіт Євгенії Гапчинської.

Як бачимо, завдяки роботі у ВільноХабі з’являються нові здібності, відкриваються таланти, зароджуються нові проєкти і навіть виконуються мрії.

1 Коментарі

https://iloveroom.co.il/room/דירות-דיסקרטיות-בקריות/ Відповіcти

Good post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon on a daily basis. Its always exciting to read content from other authors and use a little something from other web sites.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.